Bilfinger Infrastructure S.A. - PKO Bank Polski SA 6:1 (2:0) - 21:45 09.01.2014

•   Bilfinger Infrastructure S.A.: Augustyniak Przemek (3) Podobas Bartek (3)
  •   PKO Bank Polski SA: Jaśkiewicz Michał (1)
  •   Bilfinger Infrastructure S.A.: Podobas Bartek (1) Podobas Michał (1) Grzech Darek (2) Sobkowicz Marcin (1)
  •   PKO Bank Polski SA: Pawłowski Artur (1)
  •   Bilfinger Infrastructure S.A.: Borowski Damian (5 pkt)
  •   PKO Bank Polski SA: Salak Michał (4 pkt)
  •
  •   Ostasz /Rupniewsk 5.0 (noty 5.0 i 5.0)
  •   Rel.pras./SF.TV
  1. Relacja

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie, bo kopie miały kruszyć jedne z najlepszych ekip z LBfie. Bilfonger tak jak ma to w swoim zwyczaju zaczyna wysoko, z ostatnim zawodnikiem pod linia środkową przy akcjach rywali. Gospodarze oczywiście grają także z wysoko wychodzącym bramkarzem. Goście próbują rozgrywać piłkę od własnej bramki, niestety jest zbyt mało ruchu i rywale spokojnie ustawiają się nie dając puścić otwierającego drogę do bramki podania. Zawodnicy Bilfingera dobrze skracają i ciężko jest rywalom wypracować dobre sytuacje podbramkowe. Ok. 3 minuty goście wyprowadzają dobrą piłkę i o włos nie kończy się to bramką. PKO BP stara się też grać długim podaniem na wychodzącego bocznym sektorem zawodnika. Ok. 5 minuty tworzą sytuację pod bramką rywali. Niestety dla nich po podaniu z prawej strony do środka na 6 metr do Radka Tomaszewskiego i jego uderzeniu, piłkę blokuje jeden z graczy rywali. Na początku zawodnicy PKO BP maja problem z przedostaniem się pod pole bramkowe rywali, jednak z czasem udaje się im to coraz częściej. Gospodarze cały czas grają na wysokich obrotach, już na połowie rywali próbują odbioru. W takiej tez sytuacji o mały włos ok. 9 minuty Paweł Krześniak próbuje dobijać w sytuacji w której bramkarz „wypluł” futbolówkę przed siebie. Uderzenie z 2 metra (wysokość lewego słupka) jest jednak bardzo jest niecelne. 10 minuta – dobry strzał z prawej strony po długim górnym rogu z 7 metra. Bramkarz piłkę lecącą w kierunku okienka przenosi ponad bramką. Nadchodzi 12 minuta i 1:0 po strzale z lewej strony w długi prawy róg z 8 metrów zawodnika z nr 15 Bartka Podobasa. 17 minuta – dobry strzał bramkarza Bilfingera Damiana Borowskiego z 15 metrów. Futbolówka leci w długi górny róg. Jednak goalleeper Michał Salak doskonale reaguje na to uderzenie i przenosi piłkę ponad bramką. 18 minuta – dobre krzyżowe podanie zawodnika z nr 15 Bartka Podobasaz prawej strony z 10 metra. Wstrzelenie piłki na długi słupek. Tam stoi zawodnik z nr 8 Przemek Augustyniak, który będąc metr niego na jego wysokości dokłada nogę a na tablicy pojawia się wynik 2:0. Druga odsłona w miarę wyrównana. Gospodarze cały czas starają się grać z bramkarze. Dochodzi do tego, że zawodnicy rywali żeby odebrać piłkę muszą wychodzić wysoko pod pole bramkowe rywali. Taka taktyka przynosi kolejne trafienia. Optyczną przewagę cały czas posiada Blifinger. Goście nie grają źle, niestety dla nich w kluczowych momentach zawsze czegoś brakuje. Zawodnikom rywali udaje się co prawda po zespołowej akcji strzelić honorową bramkę, jednak tego dnia jest to wszystko na co jest ich stać. Ostatnie 7 minut meczu – nagranie dostępne w dniu jutrzejszym.