Trinity - RBPL 6:1 (2:0) - 19:30 18.11.2013

•   Trinity: Zaporski Marcin (1) Biedrzycki Adam (2) Sienkiewicz Piotr (1) Domagała Krzysztof (1) Pfeing Piotr (1)
  •   Trinity: Biedrzycki Adam (1) Domagała Krzysztof (2) Pfeing Piotr (1)
  •   Trinity: Kwiatkowski Krzysztof (5 pkt)
  •
  •   Rupniewski /Siarkowicz 3.5 (noty 4.0 i 3.0)
  •   Relacja prasowa
  1. Relacja

Pierwsza naprawdę dogodna sytuacja ma miejsce w 3 minucie meczu. Trinity trochę zbyt łatwo przedostaje się w pole karne, zawodnik gospodarzy oddaje strzał z 5 metrów, ale fenomenalną interwencją popisuje się bramkarz gości. Obie drużyny na razie wzajemnie badają swoje możliwości. Zawodnicy często grają z dużym zaufaniem do własnych bramkarzy i nie boją się w razie czego wycofywać do nich piłki. Jeżeli chodzi o akcje ofensywne to trochę częściej są one dziełem gospodarzy, którzy z różnych pozycji starają się zatrudniać golkipera rywali. Po początkowym nieco lepszym okresie gry Trinity teraz to RBPL przejmuje inicjatywę. Uwidocznia się to zwłaszcza między 7 a 9 minutą spotkania. Efektem takiego stanu rzeczy jest niezła akcja zakończona strzałem z 5 metrów wprost w interweniującego bramkarza. Trinity otrząsa się i w odpowiedzi przeprowadza skuteczny atak – po podciągnięciu piłki środkiem następuje podanie na prawo i uderzenie, które po rękach golkipera odbija się od poprzeczki i wpada do siatki. 1:0 dla gospodarzy. Kolejne fragmenty meczu to wymiana ciosów z obu stron. To RBPL oddaje uderzenie w słupek, to Trinity marnuje akcję sam na sam. Z tej próby sił zwycięsko w 11 minucie wychodzą gospodarze. Mierzony strzał zza pola karnego przy słupku trafia do celu i robi się 2:0. Ekipę RBPL dopada lekka rezygnacja, pewności siebie nabiera drużyna gospodarzy. Trinity tworzy sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji, po których powinna zdobyć nie jedną, ale przynajmniej parę bramek. Po jakimś czasie RBPL bierze się w garść i próbuje odrobić straty. Znowu obserwujemy grę w stylu akcja za akcję, oba zespoły narzucają sobie wysokie tempo przebiegu spotkania, ataki przemieszczają się z jednego pod drugie pole karne. Trochę gorzej kondycyjnie taki obrót wydarzeń znosi ekipa RBPL. Goście często zagrywają ze skrzydeł w pole karne, ale przed bramką nie ma nikogo, kto mógłby wepchnąć futbolówkę do siatki. Do przerwy 2:0 dla Trinity. 22 minuta – rzut rożny dla gości i podanie pod nogi zawodnika rywali. Gospodarze wychodzą z kontrą trzech na jednego, ale nie są w stanie posłać futbolówki celnie do bramki przeciwników obok leżącego bramkarza. Trinity zdaje się kontrolować przebieg meczu, gospodarze umiejętnie stopują próby przeprowadzenia akcji przez rywali i przesuwają grę pod ich pole karne, tworząc sobie tym samym kolejne sytuacje strzeleckie. Od 25 minuty RBPL zaczyna radzić sobie jednak na boisku coraz bardziej energicznie. Najpierw wbiegający w pole karne zawodnik gości dostaje świetne prostopadłe podanie, ale przegrywa pojedynek z bramkarzem. Niedługo potem RBPL ma kolejną sytuację sam na sam, a także kilka innych, nieco mniej dogodnych okazji. W poczynaniach gości szwankuje jednak skuteczność. Trinity wyraźnie oddała pole gry przeciwnikom, co może się dla niej źle skończyć. Gospodarze doznają jednak przebudzenia w 31 minucie i w ciągu niespełna 60 sekund dorzucają dwa gole. Najpierw trafiają oni do siatki po akcji z rzutu rożnego, później zaś strzał z dystansu przełamuje rękę bramkarza i wpada do siatki w prawy góry róg. 4:0 i wynik zdaje się być przesądzony. Trinity stwarza sobie kolejne okazje (uderzenie w słupek z niespełna metra z ostrego kąta, wyjście dwóch na bramkarza), ale do 37 minuty zdobycz bramkowa gospodarzy nie ulega zmianie. Dopiero wówczas po kolejnym zagraniu z rzutu rożnego i biernej postawie defensywy rywali pada gol na 5:0. Drużynie RBPL na otarcie łez pozostaje trafienie zdobyte w 39 minucie, lecz ostatnie słowo w tym spotkaniu należy do Trinity, która ustala wynik meczu na 6:1 na 9 sekund przed jego zakończeniem.