Millennium Leasing - Bilfinger Infrastructure S.A. 5:4 (2:3) - 21:45 18.11.2013

•   Millennium Leasing: Łazarz Antoni (1) Śledziewski Mariusz (2) Jaczyński Tomasz (2)
  •   Bilfinger Infrastructure S.A.: Borowski Damian (1) Podobas Bartek (2) Jarząbek Krzysztof (1)
  •   Bilfinger Infrastructure S.A.: Grzech Darek (1) Łubnicki Maciej (1)
  •   Millennium Leasing: Kołakowski Maciej (5 pkt)
  •   Bilfinger Infrastructure S.A.: Borowski Damian (4 pkt)
  •   (Nr 16) Mateusz Boguszewski - Millennium Leasing : 2min(-2pkt) (Nr 0) Bartek Podobas - Bilfinger Infrastructure S.A. : 2min(-2pkt)
  •   Rupniewski /Siarkowicz 4.0 (noty 5.0 i 3.0)
  •   Relacja prasowa
  1. Relacja

Najpierw to goście straszą rywali strzałem oddanym bezpośrednio po rozpoczęciu meczu, jednak gospodarze nie mają zamiaru tylko straszyć, lecz od razu przechodzą do czynów. 17 sekunda spotkania, szybkie wyjście prawym skrzydłem, mocny strzał w krótki róg i gol dla Millennium Leasing. Bilfinger Infrastructure S.A. od razu zaznacza, że będzie preferował w tym meczu grę z wysoko wychodzącym bramkarzem. Gospodarze niby przerabiali to już godzinę wcześniej podczas potyczki z drużyną KB Polska, jednak ich obecni przeciwnicy zdają się operować piłką o wiele sprawniej i szybciej. Bilfinger Infrastructure S.A. potrafi błyskawicznie przenosić akcje w poszczególne sektory boiska, co wprowadza popłoch w szeregach defensywnych gospodarzy. Odpowiedź gości na trafienie rywali jest niemalże natychmiastowa. 2 minuta – przegranie akcji z lewej flanki na prawą stronę, diagonalne zagranie na dalszy słupek, dostawienie nogi i 1:1. Bilfinger Infrastructure S.A. nie spoczywa na laurach. Goście pozostają w natarciu I bezustannie bombardują bramkę rywali uderzeniami oddawanymi z różnych pozycji. Trzeba przyznać, że taka gra robi wrażenie. Millennium Leasing jest jednak na tyle doświadczoną ekipą, że potrafi przetrwać napór rywali. 10 minuta – bramkarz Bilfinger Infrastructure S.A. wchodzi zdecydowanie w rywala tuż przed linią pola karnego, rzut wolny. Sędzia chce upomnieć słownie golkipera gości, a tymczasem za niesportowe gesty w stosunku do leżącego rywala karę 2 minut dostaje zawodnik z pola. Bilfinger Infrastructure S.A. nie gra jednak zbyt długo w osłabieniu, gdyż bezpośredni płaski strzał z rzutu wolnego wpada między nogami graczy ustawionych w murze do siatki. 2:1 dla Millennium Leasing, lecz reakcja przeciwników ponownie jest ekspresowa. Akcja lewym skrzydłem, wjazd w pole karne, strzał pod porzeczkę i 2:2. 16 minuta – strzał z dystansu na bramkę gospodarzy, słupek, bramkarz nie chwyta piłki, kolejny gracz Bilfinger Infrastructure S.A. spieszy z dobitką, ale golkiper Millennium Leasing odzyskuje orientację w terenie i zażegnuje niebezpieczeństwo. Niespełna minutę później obserwujemy prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną sytuację tego dnia. Daleko zagrana piłka przez bramkarza Millennium Leasing, zawodnik gospodarzy uprzedza golkipera rywali, piłka mknie wysokim lobem i gdzieś w okolicach linii bramkowej wybija ją gracz Bilfinger Infrastructure S.A. jednocześnie samemu wpadając do bramki. Czy był gol? Czy piła przekroczyła linię? Sędziowie po krótkiej naradzie uznają, że nie. Wciąż 2:2. Do końca pierwszej połowy meczu gra toczy się pod dyktando Bilfinger Infrastructure S.A., zaś szturm gości przynosi efekt na 40 sekund przed przerwą. Zagranie z prawej strony na 4 metr przed bramkę kończy się skutecznym strzałem w długi róg. 3:2 dla Bilfinger Infrastructure S.A., ale to zapewne jeszcze nie koniec emocji w tym spotkaniu. Druga połowa meczu – nadal częściej atakują goście, ale Millennium Leasing nie ogranicza się już tylko do obrony i również szuka swoich szans. 24 minuta – akcja gospodarzy, dośrodkowanie z lewej strony, zblokowany strzał, ale piłka wtacza się mimo to do bramki i jest 3:3. Bilfinger Infrastructure S.A. atakuje zawzięcie, ale kolejnego gola znowu strzela Millennium Leasing. 27 minuta - indywidualny rajd lewym skrzydłem, strzał pod poprzeczkę i bramkarz jest bezradny. Z wyniku 3:2 dla gości robi się 4:3 dla gospodarzy i zawodnicy Bilfinger Infrastructure S.A. zaczynają się denerwować. Gra cały czas toczy się głównie na połowie Millennium Leasing, które musi koncentrować się obecnie przede wszystkim na odpieraniu ataków rywali. Nie da się jednak ukryć, że goście są w chwili obecnej nieco wytrąceni z równowagi. Spychają oni co prawda przeciwników do głębokiej defensywy, ale w ataku pozycyjnym, mimo ciągłego wsparcia ze strony swojego bramkarza, brakuje im jakże potrzebnego spokoju. Bilfinger Infrastructure S.A w podejmowanych działaniach trochę za szybko dąży do wyrównania stanu zawodów, a pośpiech i nerwy nie są najlepszym doradcą. Millennium Leasing w 29 minucie urywa się z akcją do przodu, zaś jeden z zawodników tej drużyny jest faulowany tuż przed polem karnym. Gospodarze ponownie decydują się na bezpośredni strzał ze wspomnianego stałego fragmentu gry i podobnie jak w 10 minucie zdobywają w ten sposób kolejnego gola. Widać, że ten element mają oni bardzo dobrze opanowany – robi się 5:3. Bilfinger Infrastructure S.A. jeszcze nie wywiesza białej flagi. Strategią gości jest szybka wymiana piłki po obwodzie i wycofanie jej w okolice 10 metra na strzał do mającego sporo wolnej przestrzeni bramkarza. Golkiper Millennium Leasing dobrze radzi sobie z kolejnymi tego typu uderzeniami, lecz w 31 minucie popełnia błąd i futbolówka mimo jego interwencji wtacza się do siatki. Prowadzenie gospodarzy topnieje do jednej bramki – 5:4. Bilfinger Infrastructure S.A. przyciska, ale wciąż musi uważać na kontry rywali. Mecz wygląda obecnie mniej więcej w taki sposób – skomasowany atak gości, którzy po dłuższej lub krótszej wymianie podań oddają celny albo niecelny strzał na bramkę przeciwników, po czym bramkarz Millennium Leasing wznawia grę dalekim wyrzutem do próbujących urwać się sprintem na przeciwległą połowę boiska kolegów z pola. Minuty mijają, obraz gry się nie zmienia. W 35 minucie Millennium Leasing przeprowadza akcję, która może przesądzić o losach spotkania, jednak jeden z zawodników tego zespołu z niespełna 3 metrów fatalnie przestrzela. Los nie rozpieszcza także graczy Bilfinger Infrastructure S.A., którzy w 37 minucie notują uderzenie jedynie w słupek. 38 minuta – kontra gospodarzy, faul rywala i 2 minuty kary dla niego. Bilfinger Infrastructure S.A. gra w osłabieniu, a mimo to wciąż atakuje – wysoko wychodzący bramkarz zajmuje teraz niejako brakujące miejsce za zawodnika z pola. Goście na 23 sekundy przed końcem spotkania uzupełniają jeszcze skład i ostatnie fragmenty meczu rozgrywają w komplecie, ale wynik nie ulega już zmianie. Po dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu Millennium Leasing wygrywa 5:4.