RBPL - Narodowy Bank Polski 2:4 (1:1) - 20:15 25.11.2013

•   RBPL: Jakubowski Paweł (1) Retelski Krzysztof (1)
  •   Narodowy Bank Polski: Kwietniewski Karol (1) Klepacz Robert (1) Skierś Grzegorz (2)
  •   Narodowy Bank Polski: Wrona Tomasz (2) Sobów Rafał (1)
  •   Narodowy Bank Polski: Ostrowiecki Piotr (4 pkt)
  •
  •   Misztalski /Rupniewski 4.5 (noty 4.0 i 5.0)
  •   relacja prasowa
  1. Relacja

Spokojne tempo meczu, mało strzałów - słowem atmosfera jak na pikniku. 4 min - dokładne podanie na piąty metr i zawodnik NBP strzałem z linii pola karnego otwiera wynik spotkania. Kolejne ataki NBP i dwie niewykorzystane okazje do podwyższenia wyniku - strzały nie trafiają w światło bramki. Mecz się "uspokaja" i nic się nie dzieje. 13 min - pada bramka wyrównująca: podanie zza połowy na wychodzącego na czystą pozycję zawodnika i zaskakujący strzał z 8 metra - bramkarz złapany na wykroku - 1:1. 15 min - RBPL marnuje setkę: dokładne podanie na drugi metr i strzał obok słupka. Ostatnie 5 minut bardzo szybkie. Dużo walki, niezłe akcje podbramkowe, ale szwankująca skuteczność i wynik nie ulega zmianie. Po przerwie, 23 min - przejęcie na połowie - podanie na prawą stronę - odegranie na środek w pole karne i strzał nie do obrony. W chwilę potem faul w polu karny - zawodnik popycha napastnika - sędziowie nie mają wątpliwości. Pewne wykonanie i NBP doprowadza do wyrównania - 2:2. Mecz się rozkręca, nikt już nie pamięta o atmosferze niedzielnego pikniku z pierwszej połowy. Akcja za akcję, strzał z a strzał. Super spotkanie. 29 min - przejecie NPB na własnej połowie - kontra 3 na 1 - strzał pod poprzeczkę ponad interweniującym bramkarzem - 2:3. NBP idzie za ciosem i minutę później podwyższa na 2:4 - podanie spod linii bocznej na 4 metr i niepilnowany napastnik zdobywa bramkę. RBPL nie dają za wygraną - atakują. 33 min - już prawie zdobywają bramkę kontaktową, ale zawodnik NBP rozpaczliwą obroną wybija piłkę zmierzającą w światło bramki. W odpowiedzi setka NBP - doskonałą interwencją popisuje się bramkarz. Do końca meczu trwają ataki obu drużyn, ale wynik nie ulega zmianie.