Halowe Mistrzostwa Warszawy - styczeń 2017

01.12.16

Aktualności

Regulamin

Prosimy uważnie przeczytać regulamin - Halowe Mistrzostwa Warszawy - styczeń 2017

Przepisy

W turnieju biorą udział drużyny

Ilość drużyn - 24

Do dyspozycji drużyn przeznaczonych będzie 14 szatni

Mecze rozgrywane są na sztucznej trawie - po dwa boiska pod balonem (łącznie cztery boiska pod dwoma balonami)

Pod każdym balonem obecny będzie ratownik medyczny

Na każdym boisku jest obecny manager boiska odpowiedzialny za przebieg zdarzeń na danym boisku, do którego prosimy się zwracać w wszelkich sprawach.

Sposób rozgrywania turnieju

faza grupowa

faza pucharowa

Drużyny rozgrywają mecze w grupach po 6 drużyn, systemem każdy z każdym

Mecze trwają 2x8 minut. Mecze rozpoczynamy zgodnie z harmonogramem. Jeżeli drużyna nie przystąpi do meczu najpóźniej 5 minut po regulaminowym czasie rozpoczęcia sędzia orzeka walkowera (5:0).

Przepisy szczegółowe (w sytuacjach nieuregulowanych niniejszymi przepisami decydujące słowo należy do arbitra prowadzącego zawody):

obowiązują zmodyfikowane przepisy gry w piłkę nożną, a zwłaszcza:

mecz toczy się do gwizdka arbitra

gramy 4 w polu plus bramkarz

zmiany zawodników przeprowadzamy systemem hokejowym przy własnej ławce rezerwowych (zawodnik wchodzący może wejść na boisko po uprzednim zejściu zawodnika) - za złą zmianę sędzia orzeka karę 1 minuty

bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką

drużyna ma 4 sekundy na wprowadzenie piłki do gry, po upływie tego czasu sędzia orzeka rzut wolny dla drużyny przeciwnej

zawodnik drużyny przeciwnej musi znajdować się co najmniej 3 metry od piłki wprowadzanej do gry (nie może uniemożliwiać wznowienia z autu, rzutu rożnego, rzutu wolnego)

gramy piłką halową (niski kozioł)

wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie

piłkę z autu wprowadzamy do gry nogą z linii bocznej boiska (piłka musi obrysem dotykać linii)

zagrania wślizgiem są zabronione - rzut wolny dla drużyny przeciwnej

wślizgiem może zagrać jedynie bramkarz w obrębie własnego pola karnego

kary czasowe:
- 1 minuta (zawodnik powraca do gry po upływie kary lub po straconej bramce)
- 3 minuty / czerwona kartka (drużyna gra w osłabieniu bez względu na ilość straconych bramek, zawodnik nie może już grać w danym meczu)

Przynależność do grup ustalona jest na drodze losowania

Z każdej grupy do fazy pucharowej wychodzą dwie pierwsze drużyny

O kolejności w grupach decydują kolejno: ilość zdobytych punktów, bezpośrednie spotkanie, większa różnica zdobytych ilość zdobytych bramek, większa ilość strzelonych bramek, losowanie

W fazie finałowej w przypadku remisu nie ma dogrywki, od razu strzelane są rzuty karne: najpierw seria trzech rzutów karnych, a gdy nie przyniesie ona rozstrzygnięcia - po jednym do skutku.

Drużyny, które przegrają mecze półfinałowe grają o III miejsce

Drużyny, które wygrają mecze półfinałowe grają o I miejsce

Obuwie: można grać w obuwiu sportowym dopuszczonym na nawierzchnię trawiastą poza tzw. korkami wkręcanymi

Zaleca się granie w ochraniaczach

Nagrody: za miejsca 1-4, klasyfikacje indywidualne: bramkarzy, asyst, strzelców

Zdjęcia z Turniejów

Po zakończeniu Turnieju ......................................................................